Ważne komunikaty

 
 
Warsztaty naukowe pozwalają na poznanie praw i zasad, dzięki którym funkcjonuje świat przyrody. » 2019-03-13
 
 
Warsztaty z Multitechniki rozwijają wyobraźnie oraz zdolności techniczne. » 2019-03-09
 

Poznaj nas / Zapowiedzi !!!

Ptasie rozmowy; maj 2019

To kolejna seria zajęć, której głównym bohaterem są ptaki! Tym razem postaramy się pokazać najciekawsze ptaki, które można spotkać w Polsce. W trakcie warsztatów zajrzymy do pracowni konstrukcyjnej, odbędziemy zajęcia plastyczne oraz przeniesiemy się do świata quizów, puzzli i ptasich malowanek.

Szczegóły:

- grupa 6 - 7 lat: www.multicentrum.muzeumczestochowa.pl/6-7-latki

- grupa 8 - 12 lat: www.multicentrum.muzeumczestochowa.pl/oferta-dla-grup-zorganizowanych

 


 

Dzień Wiatru; 10 - 21 czerwca 2019 r.

W dniach 10–21 czerwca Multicentrum ZODIAK bierze udział w kampanii zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Wiatru. Celem obchodów Dnia Wiatru jest poszerzenie wiedzy na temat energetyki wiatrowej, jej potencjału oraz zwrócenie uwagi na możliwość zastąpienia nieodnawialnych źródeł energii nowoczesnymi rozwiązaniami.
Na nasze warsztaty zapraszam grupy zorganizowane oraz uczestników indywidualnych od 6. do 12. roku życia. W trakcie ich trwania uczestnicy dowiedzą się: Co oznacz pojęcie zielona energia?; Czym jest farma wiatrowa?; Jak działa?; Dlaczego parki wiatrowe ustawiane są na wodzie?.
W laboratorium Zodiaka przy pomocy nowoczesnego programu oraz maszyny TP-WE poznają zasady działania elektrowni wiatrowej. W drugiej części warsztatów dowiedzą się jakie są sposoby wykorzystania energii wiatru oraz zbudują z konstrukcyjnych klocków K’nex model wiatraka.

Szczegóły:

- grupa 6 - 7 lat: www.multicentrum.muzeumczestochowa.pl/6-7-latki

- grupa 8 - 12 lat: www.multicentrum.muzeumczestochowa.pl/oferta-dla-grup-zorganizowanych