Ważne komunikaty

 
 
Zapraszamy do Multicentrum dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli. Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. » 2013-09-13
 

Poznaj nas / Oferta dla grup (6-7 lat)

Dzień Ziemi
16 – 30 kwietnia 2018 r.

Multicentrum Zodiak po raz kolejny organizuje coroczną, wiosenną akcję, której celem jest promowanie Światowego Dnia Ziemi. Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 r. jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. W związku z tym uczestnicy dowiedzą się jak w prawidłowy sposób segregować śmieci. Dla starszych uczestników przygotowaliśmy warsztaty o odnawialnych źródłach energii.

Tematy warsztatów:

1. Segregacja na wesoło (6 – 9 lat)
Warsztaty naukowe i artystyczne
W pracowni naukowej częstochowskiego Multicentrum uczestnicy poznają zasady prawidłowej segregacji śmieci oraz sprawdzą swoją wiedzę w ekologicznych grach i zabawach. Na warsztatach artystycznych wykonają ciekawe prace plastyczne.

2. Węgiel, wiatr a może Słońce? Różne źródła energii (10 – 12 lat)
Warsztaty naukowe i techniczne
Uczestnicy warsztatów poznają odnawialne i nieodnawialne źródła energii wykorzystywane obecnie przez człowieka. Podczas ekologicznych gier i zabaw dokonają ich segregacji, a w quizie sprawdzą swoją wiedzę. Z klocków K’nex skonstruują model elektrowni słonecznej, którą następnie wprawią w ruch.


Plan warsztatów:

Poniedziałek - Piątek
9.00 – 10.30 I grupa zorganizowana
12.00 – 13.30 II grupa zorganizowana


Ważne:

• Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych (wiek 6 – 12 lat).
• Na warsztaty przyjmujemy grupy do 20 osób.
• Czas trwania zajęć:
- 1, 5 h – dla grup
• Koszt warsztatów:
- grupa zorganizowana – 5 zł/osoba.
• W Zodiaku obowiązuje obuwie zmienne.
• Warsztaty można zrealizować również w innym terminie.
• Zapisy na zajęcia będą przyjmowane pod numerem telefonu Multicentrum ZODIAK 504 757 598.
 

Multicentrum „ZODIAK” dla najmłodszych

Od kwietnia 2015 roku Multicentrum zaprasza na warsztaty dzieci w wieku 6 lat. Proponowane przez ”ZODIAK” zajęcia odbywają się w formie nauki przez zabawę. Przeznaczone są dla grup zorganizowanych, takich jak np. szkoły, świetlice. Obejmują obszary związane zarówno z naukami przyrodniczymi, jak i z naukami ścisłymi, do których należy robotyka i technika. W ofercie dydaktycznej Multicentrum znajdują się także zajęcia, które pobudzają wyobraźnię i rozwijają zdolności artystyczne uczestników. Wszystkie warsztaty odbywają się w oparciu o nowoczesny sprzęt i programy komputerowe w bogato wyposażonych pracowniach Multicentrum.
 

Warsztaty dla grup liczących maks. 18 osób:

 • Czas trwania zajęć: 1,5 h
 • Liczba osób: maks. 18
 • Cena warsztatów: 5 zł/osoba
 • Każda grupa zorganizowana musi wybrać 1 temat zajęć, który obejmuje zarówno warsztaty plastyczne, jak i techniczne.
 • W „Zodiaku” obowiązuje obuwie zmienne.
 • Zapisy na zajęcia będą przyjmowane pod numerem telefonu Multicentrum 504 757 598.


HARMONOGRAM:


Poniedziałek- Piątek:            I grupa: 09.00–10.30; II grupa: 12.00–13.30
 

Warsztaty dla grup dużych liczących od 19 do 36 osób:

W Multicentrum „ZODIAK” ze względu na ograniczoną liczbę stanowisk, jednorazowo możemy przyjąć tylko grupy 18-osobowe. W przypadku grup liczących do 36 osób występuje możliwość podzielenia grupy i połączenia zajęć w Multicentrum z samodzielnym, darmowym zwiedzaniem Muzeum Częstochowskiego. Przyjęcie tak dużej grupy możliwe jest tylko w środę w godzinach 11.00–14.00.

 • Czas trwania zajęć: 3 h.
 • Maksymalna liczba uczestników: 36 osób
 • Cena warsztatów: 5 zł/osoba
 • Każda grupa zorganizowana musi wybrać jeden temat zajęć, który obejmuje zarówno warsztaty plastyczne, jak i techniczne.
 • W „Zodiaku” obowiązuje obuwie zmienne.
 • Zapisy na zajęcia będą przyjmowane pod numerem telefonu Multicentrum 504 757 598.

HARMONOGRAM:

11.00–12.30 I część grupy (w tym czasie II część zwiedza samodzielnie wystawy Muzeum Częstochowskiego)
12.30–14.00 II część grupy (w tym czasie I część grupy zwiedza samodzielnie wystawy Muzeum Częstochowskiego)

W czasie gdy I część grupy ma zajęcia, II część grupy zwiedza bezpłatnie obiekty Muzeum Częstochowskiego. Po 1,5 h następuje zamiana grup. Oferta wystawiennicza Muzeum Częstochowskiego dostępna jest na stronie internetowej: www.muzeumczestochowa.pl
 

Dla dzieci 6- i 7-letnich przygotowaliśmy specjalną ofertę obejmującą 12 tematów:


Tematy warsztatów:

1. Żaba czy ropucha?
Uczestnicy w trakcie prezentacji dowiedza się jak odróżnić żabę od ropuchy a z konstrukcyjnych klocków K'nex stworzą model żaby. W trakcie warsztatów ze sztuki spróbują swoich sił w tworzeniu wesołej maski żaby.

2. Dzika Afryka.
Zapraszamy na zajęcia, które przeniosą uczestników do Afryki. Dokonamy tego dzięki fotografiom ks. Macieja Oseta, które w niezwykły sposób pokazują ten pełen kontrastów kontynent. Podczas prezentacji zdjęć poznamy dzikie afrykańskie zwierzęta, których modele postaramy się zbudować na warsztatach technicznych. W pracowni plastycznej stworzymy natomiast maski przedstawiające wizerunki afrykańskich zwierząt.

3. Ptasia stołówka.
Uczestnicy w trakcie prezentacji dowiedzą sie jak w prawidłowy sposób dokarmiać ptaki w okresie zimowym. Z klocków K'nex zbudują kolorowy karmnik a na warsztatach plastycznych wykonają własnoręcznie sowy z papieru.

4. Rajskie ptaki.
Uczestnicy na warsztatach plastycznych wykonają maskę egzotycznej papugi. Z klocków K’nex zbudują tukana, flaminga, papugę lub strusia. W trakcie gry memory będą ćwiczyć pamięć oraz poznają najdziwniejsze ptaki żyjące na Ziemi.

5. Ptasie rozmowy.
Na warsztatach poznamy najciekawsze ptaki występujące w Polsce, w tym celu przeniesiemy się do świata quizów, puzzli i ptasich malowanek. W drugiej części warsztatów wykonamy z konstrukcyjnych klocków K'nex piękną sowę.

6. Śladami dinozaurów.
Zajęcia w całości poświęcimy prehistorycznym gadom. Poznamy kilka najbardziej charakterystycznych gatunków oraz stworzymy z papieru ich przestrzenne wizerunki. Na warsztatach technicznych postaramy się ożywić wymarłe zwierzęta, budując ich modele z klocków K’nex.

7. Bajkowa Amazonia.
Uczestnicy odbędą niezwykłą wycieczkę do kolorowego świata owadów. Poznają najbardziej niezwykłe motyle oraz dowiedzą się, co ma wspólnego z motylem gąsienica. W trakcie warsztatów plastycznych zrobią kolorowe witraże motyli. W drugiej części warsztatów zbudują z klocków K’nex modele zwierząt zamieszkujących amazońską dżunglę.

8. Tajemnice morskich głębin.
Jakie zwierzęta można spotkać w morskich głębinach? Czy konik może być morski? Jak smakują wodorosty? Na te zaskakujące pytania odpowiemy na warsztatach. W pracowni technicznej zbudujemy egzotyczne morskie zwierzęta. Na warsztatach plastycznych natomiast z papieru stworzymy maskę ryby.

9. Greckie specjalności.
Czytanie instrukcji ze zrozumieniem do łatwych zadań nie należy, dlatego mali uczestnicy postawią u nas swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie. Rozszyfrowując kolorowe schematy, zbudują huśtawki, nożyczki, katapulty i inne dźwignie wykorzystywane w życiu codziennym. Na zajęciach plastycznych poznają grecką ceramikę oraz stworzą swoje własne wazy ozdabiane techniką czerwonofigurową.

10. Tajemnice lotu balonem.
Uczestnicy w pracowni naukowej przeprowadzą doświadczenie: Jak lata balon? W pracowni technicznej z klocków K’nex zbudują kolorowy model balonu, natomiast w trakcie warsztatów plastycznych nauczą się obsługiwać wirtualną paletę kolorów w programie graficznym Corel Painter.

11. Od Bałtyku aż po Tatry.
W trakcie zajęć poznamy najbardziej charakterystyczne zwierzęta naszego kraju. Z klocków K’nex zbudujemy wesołego ślimaka czy kolorową rybę. W trakcie warsztatów plastycznych poznamy sztukę okrągłego origami. Przy użyciu wielobarwnych kół stworzymy niezwykłe prace plastyczne.

12. Elektrowania jak słonecznik.
Uczestnicy podczas multimedialnej prezentacji pt.: Elektrownia jak słonecznik, poszerzą swoją wiedzę na temat elektrowni słonecznych oraz zasad ich działania. Na warsztatach ze sztuki zrobią z papieru własne słoneczniki oraz dowiedzą się co wspólnego ma ze słonecznikiem elektrownia słoneczna. Z konstrukcyjnych klocków K’nex zbudują wielobarwne modele, które posłużą do doświadczeń z baterią słoneczną.